Odhalení náboženské společnosti Watchtower

 

   Jak je možné, že se americkým vůdcům náboženské společnosti Watchtower „daří“ v některých věcech mystifikovat ostatní již dlouhých 145 let (od roku 1874, kdy poprvé naznačovali tzv. konec světa!)?  A jak se jim mohlo podařit, že se u nich nechaly pokřtít milióny lidí z celého světa, když bezesporu značná část z nich jsou lidé upřímní a někteří jsou i vysoce postavení či nadprůměrně inteligentní?

Hnutí Strážné věže zaznamenalo skutečný vzrůst až po 2. světové válce, kdy využilo všeobecného nadšení ve světě;  předtím se k této odnoži tzv. adventismu hlásily pouze tisíce lidí, z nichž asi jedna třetina to vzdala po nesplněných dalších falešných předpovědích „konce světa“ v letech 1914, 1915, 1925 a 1941; druhá třetina žel přišla o život během 1. světové války a po ní, kdy řádila „španělská chřipka“, a hlavně za 2. světové války, kdy byli pronásledováni nejen Hitlerovým režimem, ale i na jiných místech zeměkoule (v této smutné souvislosti je nutné dodat, že vůdci Watchtower svým spoluvěřícím prakticky vůbec nepomohli ani jedinou větší evakuací z nacistického Německa nebo z napadeného Polska!);  zbývající třetina se nechala přesvědčit, že tzv. Armagedon už určitě přijde v roce 1975!!!

Jaké jsou další důvody jejich zdánlivého „úspěchu“, že z tisíců jsou jich nyní milióny?  Vůdci Watchtower učinili tyto tři základní kroky „náboženského marketingu“:

1) Od roku 1931 se začali nazývat biblickým jménem Boha, tzv. Jehovah (zřejmě přesnější je „Jahveh“

Boží jméno

Boží jméno JHVH

ale o to teď nejde); trik spočívá v tom, že používání Božího Jména z Bible dodává jejich víře „punc pravosti“, neboli všechny biblické zmínky o „svědcích Jahveho“ automaticky vztahují na sebe,  a právě toto je přesvědčuje, že je jejich náboženství údajně pravé! Ve skutečnosti náboženská společnost Watchtower NEMÁ ŽÁDNÉ PRÁVO VZTAHOVAT BOŽÍ JMÉNO NA SEBE, protože opakované falešné předpovídání „konce světa“ patří mezi základní sektářské projevy!!!

2) Vůdci Watchtower velmi důsledně dbali na to, aby se o jejich dřívějších skandálech jejich „ovečky“ nic nedozvěděli (naopak v Bibli, jíž se svědkové Strážné věže neustále ohánějí, se otevřeně píše nejen o velkých skutcích například Mojžíše, krále Davida či Ježíšových apoštolů, ale též o jejich pochybeních!);  avšak o selháních dřívějších vůdců Watchtower nesmělo na jejich shromážděních padnout ani jediné slovo plus pod hrozbou „vyloučení z organizace“ přísně zakazovali svým členům číst jakoukoli kritiku zvenčí!  Navíc v době jejich boomu internet ještě neexistoval, a tak se stalo, že drtivá většina u nich pokřtěných vůbec nevěděla, že se vlastně přidává k falešným prorokům!  To se opět jasně potvrdilo právě v roce 1975, kdy „Armagedon“ samozřejmě nepřišel, neboť něco takového NELZE Z BIBLE VYPOČÍTAT ANI PŘIBLIŽNĚ (dle Zjevení sv. Janovi 14. kapitola, verše 6 až 12, mají lidstvu oznámit přicházející dobu Božího soudu jeho andělé a nikoli samozvaní „proroci“ z různých sekt, kteří podstrkují falešná data „konce světa“ již od 2. století n. l., tedy už hrozných 1900 let!!!)!!!

3) Vůdci Watchtower o sobě dlouhodobě prohlašují, že jsou prý „Kristovým jediným a pravým sdělovacím prostředkem k odhalování pravdy z Bible“ a že „již na 100% přijde Armagedon během generace lidí, jež si pamatuje 1. světovou válku“; jak víme, toto pokolení už vymřelo, ale ani tato lživá blamáž nedonutila vůdce Strážné věže, aby se již konečně miliónům podvedených alespoň omluvili!!!

 

 

 

Autor: Lukáš z Ostravska

 

2 Comments

Add a Comment
  1. Lukáši z Ostravska, skvělé! Tři stručně zpracované body k zamyšlení. Více takových příspěvků! Lilie.

  2. A viete ,že dátumy JS sú takmer všetky platné, aj keď tam boli omyli v spôsobe naplnenia?
    A zrejme viete, že koncov sveta v podaní RKC a protestantov boli stovky? Sú popísané o tom celé knihy a mám o tom aj článok. A nájdete to aj na nete. Teda, odmietneme všetkých čo sa mýlili v biblickej chronológií?
    A potom kto má pravdu? Vy? Alebo všetko sú to len rôzne cestičky k Bohu a je jedno čomu veríme? A vôbec načo potom aj hľadať nejakú pravdu? To potom môžeme veriť aj voodoo? Nie?
    Komické na tom je to, že dnes už aj ateisti vnímajú fakt, že svet sa rúti do kolapsu a svetu zostáva len krátky čas. A to keď budeme uvažovať len čisto pragmaticky, vedecky:

Tady můžete napsat váš komentář